Innowacyjny system okien i drzwi drewnianych w okładzinie szklanej

ZAPYTAJ O WYCENĘ

SYSTEM

TOTALGLASS

System TotalGlass będący najnowszym produktem firmy Pinus, to rodzina wyrobów stolarki drewnianej w okładzinie szklanej występująca w różnych konfiguracjach. Oferujemy Państwu szeroki wybór okien i drzwi, wykonanych z najlepszych, naturalnych materiałów oraz opartych na nowoczesnej technologii.

W NASZEJ OFERCIE

ZNAJDUJĄ SIĘ:

  • okna rozwierne
  • okna uchylno-rozwierne
  • okna uchylne
  • okna przesuwne
  • okna przeszklenia stałe
  • drzwi balkonowe podnoszono-przesuwne
  • ściany osłonowe (fasady)

TOTALGLASS

TotalGlass to niepowtarzalny design i najwyższa jakość produktów – solidność i trwałość wykonania w niebanalnej formie.

Od wewnątrz – DREWNO
Widoczne od wewnątrz drewniane ramy i skrzydła systemu TotalGlass nadają pomieszczeniom ciepły i ponadczasowy charakter. Drewno jest materiałem klasycznym, pasującym do wielu sposobów aranżacji (wspaniale łączy się z kamieniem, szkłem, metalem). Nie chcieliśmy pominąć tego solidnego materiału w produkcji naszego systemu TotalGlass.

Od zewnątrz – TAFLA SZKŁA

Zewnętrznie okna i drzwi systemu są połączone w różnych konfiguracjach. W zależności od potrzeb klienta tworzą idealną, zlicowaną płaszczyznę szkła. Bliżej natury poczujemy się nie tylko będąc w plenerze. TotalGlass tworzy harmonię nowoczesnego budynku z pięknem otaczającej natury. Szkło to synonim efektownego stylu – modernizmu, którego nie mogło zabraknąć w naszym rewolucyjnym systemie.

System TotalGlass łączy naturalne otoczenie z wnętrzem wymarzonego domu.
TotalGlass to szkło bez granic.

TOTALGLASS

DLA ARCHITEKTÓW

Wspieramy architektów w ich codziennej pracy. 

System TotalGlass jest dedykowany głównie dla budownictwa jednorodzinnego utrzymanego w duchu architektury modernistycznej. Pracujemy z architektami zarówno przy dużych inwestycjach, jak i indywidualnych projektach.

Służymy pomocą pod kątem rozwiązań technicznych. Wspieramy architekta za pomocą dodatkowych materiałów informacyjnych, plików CAD, katalogów, a także próbek materiałowych. Indywidualnie podchodzimy do każdej realizacji i wierzymy, że wspólnie możemy wypracować wiele rozwiązań, które zachwycą naszych odbiorców. 

Sprawdź naszą zakładkę „DO POBRANIA”. 

Jeżeli interesują Cię zaawansowane pliki w formacie DWG, napisz do nas na pinus@pinus-okna.pl  lub skontaktuj się z nami bezpośrednio (tel. +48 77 411 39 25). 

SZKŁO BEZ GRANIC

PRZECZYTAJ, Czym wyróżnia się

SYSTEM TOTALGLASS?

Daje możliwość wykonania zabudowy do trzech metrów wysokości bez konieczności stosowania podziałów szkła.
Najbardziej ekonomicznym modułem jest 240x300 (lub 300x240). Ogranicza nas ciężar skrzydła drzwi przesuwnych. W przypadku części stałych, wysokość może być większa - wiąże się to jednak ze znacznym wzrostem ceny.
Pozwala na konstruowanie okien o większych gabarytach, szczególnie o większej wysokości w porównaniu do rozwiązań istniejących na rynku (wysokość w tradycyjnej technologii – 260 cm, w nowej technologii firmy – 300 cm).
Eliminuje użycie aluminium z zewnątrz i zastępuje go szkłem.
W połączeniu z opracowaną metodą montażu, umożliwia osadzanie stolarki zlicowanej z płaszczyzną elewacji budynku,(w przypadku okien drewnianych i drewniano-aluminiowych jest to utrudnione).
System TotalGlass już dziś spełnia wymagania efektywności energetycznej budynków zawarte w rozporządzeniu w sprawie Warunków Technicznych na rok 2021, a najnowocześniejsza technologia pozwala na duże oszczędności energii zarówno w budownictwie energooszczędnym, jak i pasywnym.
TotalGlass to nowoczesny design i wzornictwo, prostota połączona z funkcjonalnością.

PROFIL TOTALGLASS

Szkło jest jednym z najpopularniejszych materiałów używanych w nowoczesnej architekturze i ciągle budzi naszą fascynację, pozostawiając miejsce na jego dalsze odkrywanie. W połączeniu z drewnem tworzy wyjątkowe realizacje, przekraczające ludzką wyobraźnię.

DUŻE PRZESZKLENIA

System TotalGlass pozwala na realizację śmiałych projektów architektonicznych. Dzięki niemu powierzchnie szklane mogą bez przeszkód wertykalnie wznosić się ku niebu i horyzontalnie rozciągać na otaczający pejzaż. System daje możliwość wykonania zabudowy do trzech metrów wysokości bez konieczności stosowania podziałów szkła.

Najbardziej racjonalnym i ekonomicznym modułem jest 240×3 (lub 3×240) – w tym przypadku ogranicza nas ciężar skrzydła. Wszelkie inne okna stałe, fix mogą być większe, jednak należy liczyć się z dużymi kosztami.

ZLICOWANA PŁASZCZYZNA

Od strony wizualnej okna i drzwi z wykorzystaniem systemu TotalGlass układają się w idealną płaszczyznę szkła w zestawie z fasadą słupowo-ryglową. System nie posiada zewnętrznych ram montażowych, który zakłócają płaszczyznę nieestetycznym podziałem.

TotalGlass tworzymy w różnych konfiguracjach: będące zarówno dużymi przeszkleniami stałymi z oknami balkonowymi, drzwiami przesuwnymi, jak również połączeniami strukturalnymi szyb. System umożliwia łączenie ich w dowolne konstrukcje, bez uszczerbku na estetyce i trwałości.

FARBA TO NIE WARSTWA. TO MONOLIT

Na stepach stosuje się farbę ceramiczną, która w trakcie hartowania wtapia się w szkło. Daje to efekt „wiecznej gwarancji” bez konieczności jakichkolwiek renowacji. Powstające w ten sposób przeszklenia – choć wydają się lekkie i delikatne jak samo szkło w swej naturze, w istocie są niezwykle trwałe i solidne.

MATERIAŁY

Drewno to dla nas synonim tradycji, szkło – nowoczesności, kamień z kolei świadczy o jakości. Połączenie tych trzech materiałów to wyjątkowe architektoniczne wyzwanie.

DREWNO

TRADYCJA

SZKŁO

NOWOCZESNOŚĆ

KAMIEŃ

JAKOŚĆ

Istotą trzech tworzyw jest stworzenie harmonii między tradycją a nowoczesnością, które stanowią niecodzienne zestawienie w budownictwie. Jest to rozwiązanie dla najbardziej wymagających, którzy chcą stworzyć atrakcyjny, modernistyczny wygląd budynku – łącząc klimat domowego ciepła z panoramą zewnętrznego krajobrazu.

TOTALGLASS

W TROSCE O ŚRODOWISKO

Technologia TotalGlass wyprzedza dzisiejsze standardy ekologiczne i proponuje rozwiązania, które mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Potwierdza to m.in.:
OGRANICZENIE
ZUŻYCIA DREWNA
ograniczenie zużycia drewna, dzięki zmianie konstrukcji profilu (redukcja zużycia drewna do produkcji jednostki produkcyjnej o min. 15%)
OSZCZĘDNOŚĆ
ENERGII
oszczędność energii ze względu na zastosowanie najnowocześniejsze maszyn (redukcja zużycia energii na wytworzenie 1 elementu o min. 20%)
WYDŁUŻENIE CYKLU
ŻYCIA PRODUKTÓW
wydłużona gwarancja na szkła systemu TotalGlass do 20 lat
MOŻLIWOŚĆ
PRZETWORZENIA PRODUKTU
elementy systemu TotalGlass, po okresie użytkowania, można łatwo odseparować i przetworzyć
REDUKCJA
ILOŚCI ODPADÓW
redukcja ilości wytwarzanych odpadów drzewnych o min 70%
ELIMINACJA
EMISJI ZANIECZYSZCZEŃ PYŁOWYCH
zastosowanie materiałów neutralnych środowiskowo do produkcji systemu TotalGlass

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Dyrektywa unijna zakłada, że już w niedalekiej przyszłości będzie można budować wyłącznie domy o niemal zerowym zużyciu energii. TotalGlass w zakresie energooszczędności wyprzedza dzisiejsze standardy i już dziś spełnia wymagania efektywności energetycznej budynków zawarte w rozporządzeniu w sprawie Warunków Technicznych na rok 2021.

Na energooszczędność budynku wpływa kilka czynników, z których najważniejsze to: kształt bryły, technologia stawiania ścian, konstrukcja dachu, system ogrzewania i wentylacja oraz stolarka okienna. Oknom przypada rola kluczowa, bo odpowiednio dobrane zatrzymują w budynku nawet 30% ciepła.

Nasz system TotalGlass to doskonała izolacyjność cieplna szyb, ramy i całej konstrukcji, która wyprzedza wiele dostępnych obecnie systemowych rozwiązań w zakresie stolarki okiennej. Zastosowanie najnowocześniejszej technologii w naszych oknach pozwala na duże oszczędności energii zarówno w budownictwie energooszczędnym, jak i pasywnym.

Okna i drzwi są jednym z podstawowych elementów wpływających na energooszczędność budynku. Już teraz zadbaj o zminimalizowanie zużycia energii w Twoim domu.

CO MÓWIĄ NASI

KLIENCI O TOTALGLASS?

Podczas współpracy ewidentne jest, że wiele lat doświadczenia w stolarce okiennej firmy Pinus przekłada się na odwagę w podejmowaniu wyzwań. Zarządzający firmą nie boją się trudnych, wymagających, skomplikowanych realizacji i niestandardowych rozwiązań.

Marcin Chruśliński – architekt

Nadal zachwycamy się absolutnym perfekcjonizmem w wykonaniu firmy Pinus, który przejawia się m.in. w przepięknie szczotkowanym drewnie wewnątrz czy wyrafinowanym wykonaniu minimalistycznych drzwi wejściowych w całości w okładzinie szklanej z idealnie zlicowanym czytnikiem linii papilarnych. Chcielibyśmy serdecznie polecić firmę Pinus jako rzetelną i wiarygodną, a także wyrazić uznanie dla systemu TotalGlass, który jest absolutnie wyjątkowy!

p. Sylwia z Warszawy

Z przyjemnością informuję, iż firma Pinus wykonała stolarkę okienną do naszego domu prywatnego we Wrocławiu. Cenimy sobie przede wszystkim wysoką jakość TotalGlass i bezkonkurencyjność (brak podobnego produktu na rynku). Serdecznie polecam.

Pan Mirosław z Wrocławia

Nigdy bym się nie zamienił na inne okna.

Pan Tomasz z Łodzi

Z przyjemnością stwierdzamy, że wybór okien TotalGlass był wyborem trafnym! Okna charakteryzują się wysoką jakością, a udana współpraca z firmą Pinus i profesjonalny montaż systemu, pozwolił nam uniknąć wielu technicznych problemów, z jakimi nierzadko zmagają się inwestorzy.

p. Joanna z Łodzi

Użytkując okna TotalGlass trzeci rok z rzędu możemy stwierdzić, że w najwyższym stopniu spełniają wymogi stolarki energooszczędnej, która latem chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń, a w zimie zatrzymuje ciepło w naszym domu.

p. Sylwia z Warszawy

Zamówiłam okna firmy Pinus do nowego mieszkania. Świetny kontakt z właścicielami, monterzy szybko i bardzo profesjonalnie zamieścili okna. Życzę sobie więcej takich producentów 🙂

Pani Maria

Myśleliśmy, ze w grę wchodzą tylko aluminiowe okna wielkobarytowe, bo drewniane wymagałyby systematycznej ich konserwacji. Okna TotalGlass firmy Pinus wyglądają o niebo lepiej od aluminiowych – zawsze chciałam uzyskać to poczucie ciepła od wewnątrz.

Pani Joanna

MATERIAŁY

DO POBRANIA

Biblioteka CAD
BIBLIOTEKI 3D

Materiały przeznaczone są dla architektów i projektantów posługujących się programami ArchiCAD, AutoCAD, Revit.

Gotowe pliki CAD przejrzyście przygotowane przez firmę Pinus to niezastąpione narzędzia dla architektów, które znacznie ułatwią pracę.
Wystarczy wybrać pliki, wypełnić formularz i rozpocząć pobieranie. Plik jest gotowy, aby zaimplementować go do projektu.

Dziękujemy za zainteresowanie!

Zaznacz, które pliki chcesz pobrać.
Biblioteka CAD
Kolorystyka
Certyfikaty
Referencje
BIBLIOTEKI 3D
Wypełnij poniższy formularz, a pliki zostaną wysłane na e-mail.
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól.
Wymagane jest zaznaczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Wystąpił błąd. Prosimy o kontakt pod adresem e-mail: pinus@pinus-okna.pl.
Wiadomość z plikami została wysłana. W ciągu kilku minut powinna znaleźć się na podanym adresie e-mail.
Wyślij

SKONTAKTUJ

SIĘ Z NAMI

PINUS Sp. z o. o.
ul. Topolowa 15
49-318 Skarbimierz - Osiedle, k/Brzegu
(województwo opolskie)
NIP: 7470007440
KRS: 0000971304
REGON: 530720451
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług oraz wyboru nowoczesnego i przełomowego rozwiązania TotalGlass.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, za pomocą formularza lub osobistego odwiedzenia naszej fabryki po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie lub mailowo.

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.